BIPePUAPRODO
menu

Mistrzostwa Powiatu Szczycieńskiego w Lekkoatletyce Szkół Gimnazjalnych

2019-06-12 11:37:52 (ost. akt: 2019-06-12 11:58:10)

Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie zorganizowało dnia 8.05.2019 r. na Stadionie Leśnym w Szczytnie „Mistrzostwa Powiatu Szczycieńskiego w Lekkoatletyce Szkół Gimnazjalnych”.

W zawodach wzięło 7 szkół: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Orzynach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dźwierzutach, Szkoła Podstawowa z OI nr 2 w Szczytnie, Szkoła Podstawowa w Wielbarku, Szkoła Podstawowa w Rumach, Szkoła Podstawowa w Pasymiu, Gimnazjum nr 2 w Szczytnie.
W zawodach wzięło udział 90 zawodników i zawodniczek.


Szkoły gimnazjalne – Kategoria – dziewczęta:
Bieg na 100m

1. Bojanowska Anna – ZSP Drzwierzuty – 14,08s
2. Abramczyk Maria – SP Wielbark – 15,21 s
3. Niemyjska Wiktoria – ZSP Dźwierzuty – 15,24 s

Bieg na 300m
1. Bojanowska Anna – ZSP Dźwierzuty – 48,18 s
2. Drząszcz Paulina – SP Pasym – 53,44 s
3. Klinicka Marianna – SP nr 2 Szczytno – 54,50 s
Bieg na 600m
1. Sałkowska-Kujawska Karolina – SP Pasym – 2.09,06 s
2. Kurnicka Dominika – Gim nr 2 Szczytno – 2.16,84 s
3. Dąbrowska Natalia – ZSP Orzyny – 2.18,72 s

Bieg na 1000m
1. Choszczyk Paulina – ZSP Dźwierzuty – 4.06,64 s
2. Gos Maria – ZSP Dźwierzuty – 4.56,05 s




Skok w dal
1. Kochanowska Zuzanna – ZSP Orzyny – 3,94 m
2. Duszak Angelika – ZSP Dźwierzuty – 3,92 m
3. Abramczyk Maria – SP Wielbark – 3,85 m

Pchniecie kulą
1. Rosińska Aleksandra – Gimnazjum nr 2 Szczytno – 8,82 m
2. Ignack Patrycja – SP Wielbark – 8,10 m
3. Wierzba Sandra – SP Pasym – 7,91 m
Sztafeta 4 x 100m
1. ZSP Dźwierzuty – 1.01.45 s
2. SP Wielbark – 1.04,62 s
3. SP nr 2 Szczytno – 1.07,20 s
Kategoria – Szkoły Gimnazjalne – chłopcy:
Bieg na 100m
1. Tabaka Wojciech – SP Rumy – 12,20 s
2. Marcińczyk Dominik – SP Orzyny – 13,01 s
3. Pliszka Jakub – SP Wielbark – 13,25 s
Bieg na 300m
1. Burakiewicz Piotr – Gim nr 2 Szczytno – 43,05 s
2. Marcińczyk Dominik – ZSP Orzyny – 43,53 s
3. Staszewski Marcel – ZSP Dźwierzuty – 44,71 s

Bieg na 600m
1. Bryła Bartosz – Gimnazjum nr 2 Szczytno – 1.52,56 s
2. Majewski Patryk – SP Wielbark – 1.56,70 s
3. Syska Bartosz – SP Rumy – 2.00,20 s

Bieg na 1000m
1. Łukaszewski Michał – SP Pasym – 3.13,96 s
2. Kowalewski Bartosz – SP Pasym – 3.25,84 s
3. Wysk Andrzej – SP Wielbark – 3.31,64 s

Bieg na 2000m
1. Zieliński Maciej – ZSP Dźwierzuty – 7.46,80 s
2. Grotkowski Michał – SP Pasym – 8.07,97 s

Skok w dal
1. Pliszka Jakub – SP Wielbark – 5,15 m
2. Leskowski Wiktor – SP Rumy – 4,92 m(4,78)
3. Bakuła Mateusz – ZSP Dźwierzuty – 4,92 m(4,55)

Pchnięcie kulą
1. Sikorski Patryk – SP Wielbark – 11,18 m
2. Grzegorczyk Krystian – SP Pasym – 9,89 m
3. Pudlewski Jakub – ZSP Orzyny – 9,87 m
Sztafeta 4 x 100m
1. SP Wielbark – 54,12 s
2. ZSP Dźwierzuty – 54,81 s
3. Gimnazjum nr 2 Szczytno – 55,78 s

Trzem pierwszym zawodnikom i zawodniczkom w każdej kategorii i konkurencji Dyrektor Powiatowego Centrum Turystyki i Rekreacji w Szczytnie – Ewa Bogusz wręczyła pamiątkowe dyplomy i medale. Odbiór medali pokwitowali zawodnicy i nauczyciele.