BIPePUAP
menu

Finał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych

2017-04-04 08:58:51 (ost. akt: 2017-04-04 09:11:55)

Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie wraz z Zespołem Szkół nr 3 w Szczytnie, Gimnazjum nr 2 w Szczytnie oraz Miastem Szczytno zorganizowało dnia 31.03.2017r. w hali sportowej ZS nr 3 w Szczytnie oraz hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Szczytnie „Finał Mistrzostw Województwa W – M SZS w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych”.

Ceremonię otwarcia mistrzostw dokonali: Wacław Wasiela – Przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego w Olsztynie, Danuta Górska – Burmistrz Miasta Szczytno, Paweł Papke – Poseł na Sejm RP, Mariola Jaworska – Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie oraz Jerzy Cimoszyński – Dyrektor Powiatowego Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Szczytnie.

W zawodach wystartowało sześć drużyn w kategorii dziewcząt: Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie, Zespół Szkół w Iławie, XI Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie, II Liceum Ogólnokształcące w Elblągu, VII Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie, oraz II Liceum Ogólnokształcące w Giżycku, a także sześć drużyn w kategorii chłopców: Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ostródzie, VII Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie, I Liceum Ogólnokształcące w Ełku, Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie, VIII Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie, oraz Liceum Ogólnokształcące w Braniewie. W mistrzostwach udział wzięło 119 zawodników. Mecze rozegrano w dwóch grupach trzyzespołowych, a następnie rozegrano półfinały oraz spotkania o miejsca piąte, trzecie i finał.

Wyniki:

Dziewczęta:
Grupa „A”
ZS nr 3 Szczytno - ZS Iława 0 : 2
ZS Iława - XI LO Olsztyn 2 : 1
ZS nr 3 Szczytno - XI LO Olsztyn 0 : 2

Grupa „B”
II LO Elbląg - VII Olsztyn 2 : 0
VII Olsztyn - II LO Giżycko 2 : 0
II LO Elbląg - II LO Giżycko 2 : 0

Półfinały:
ZS Iława - VII Olsztyn 2 : 1
XI Olsztyn - II LO Elbląg 1 : 2

o V miejsce
ZS nr 3 Szczytno - II LO Giżycko 1 : 2

o III miejsce
VII Olsztyn - XI Olsztyn 2 : 1

FINAŁ
ZS Iława - II LO Elbląg 1 : 2

Chłopcy:
Grupa „A”
SMS Ostróda - VII Olsztyn 0 : 2
VII Olsztyn - I LO Ełk 2 : 0
SMS Ostróda - I LO Ełk 2 : 0

Grupa „B”
ZS Nr 3 Szczytno - VIII Olsztyn 0 : 2
VIII Olsztyn - LO Braniewo 2 : 0
ZS Nr 3 Szczytno - LO Braniewo 2 : 0

Półfinały:
VII Olsztyn - ZS nr 3 Szczytno 2 : 0
SMS Ostróda - VIII Olsztyn 0 : 2

o V miejsce
I LO Ełk - LO Braniewo 2 : 0

o III miejsce
SMS Ostróda - ZS Nr 3 Szczytno 1 : 2

FINAŁ
VIII Olsztyn - VII Olsztyn 2 : 0

Klasyfikacja końcowa:
Dziewczęta:
1. II Liceum Ogólnokształcące Elbląg - I Miejsce w Województwie W - M
2. Zespół Szkół w Iławie - II Miejsce w Województwie W - M
3. VII Liceum Ogólnokształcące Olsztyn - III Miejsce w Województwie W - M
4. XI Liceum Ogólnokształcące Olsztyn - IV Miejsce w Województwie W - M
5. II Liceum Ogólnokształcące Giżycko - V Miejsce w Województwie W - M
6. Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie - VI Miejsce w Województwie W – M

Chłopcy:
1. VIII Liceum Ogólnokształcące Olsztyn - I Miejsce w Województwie W - M
2. VII Liceum Ogólnokształcące Olsztyn - II Miejsce w Województwie W – M
3. Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie - III Miejsce w Województwie W – M
4. Szkoła Mistrzostwa Sportowego Ostróda - IV Miejsce w Województwie W – M
5. I Liceum Ogólnokształcące Ełk - V Miejsce w Województwie W – M
6. Liceum Ogólnokształcące Braniewo - VI Miejsce w Województwie W - M

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Zawodnicy trzech pierwszych drużyn otrzymali medale.





Najlepsi zawodnicy z poszczególnych drużyn to:

Dziewczęta:
1. Martyna Bartnicka - II Liceum Ogólnokształcące Elbląg
2. Monika Gorzka - Zespół Szkół w Iławie
3. Karolina Wrocławska - VII Liceum Ogólnokształcące Olsztyn
4. Ewa Dziemidowicz - XI Liceum Ogólnokształcące Olsztyn
5. Eliza Kulikowska - II Liceum Ogólnokształcące Giżycko
6. Gabriela Kęszczyk - Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie

Chłopcy:
1. Szymon Kulik - VIII Liceum Ogólnokształcące Olsztyn
2. Wiktor Mielczarek - VII Liceum Ogólnokształcące Olsztyn
3. Konrad Lisewski - Zespół Szkół nr 3 w Szczytnie
4. Wiktor Jezierski - Szkoła Mistrzostwa Sportowego Ostróda
5. Jakub Karpowicz - I Liceum Ogólnokształcące Ełk
6. Jan Łyczakowski - Liceum Ogólnokształcące Braniewo

Najlepsi zawodnicy z poszczególnych drużyn zostali wyróżnieni statuetkami oraz dyplomami. Trenerzy oraz sędziowie otrzymali pamiątkowe upominki, promujące Powiat Szczycieński oraz Miasto Szczytno.

Zwycięska drużyna w kategorii dziewcząt II LO Elbląg wystąpiła w składzie:
Julia Głowacka, Aleksandra Wójcicka, Izabela Giecewicz, Martyna Bartnicka, Aleksandra Szczygłowska, Gracja Bogacz, Daria Pik, Aleksandra Sikorska, Karolina Kaczmarczyk oraz trener Wojciech Samulewski.

Zwycięska drużyna w kategorii chłopców VIII LO Olsztyn wystąpiła w składzie:
Damian Bilko, Jakub Ciunajtis, Hubert Lasecki, Piotr Laskowski, Piotr Martin, Jacek Naczk, Łukasz Siemaszko, Dawid Sokołowski, Jakub Wołądołowski, Beniamin Zwoliński, oraz trener Rafał Wiśniewski.