menu

Milko Mazury MTB Pasym

2020-07-27 14:09:32 (ost. akt: 2020-07-27 14:13:50)

Pasym gościł kolarzy podczas inauguracji Milko Mazury MTB

Piękna pogoda, świetna frekwencja i szybka, piaszczysta trasa - tak w skrócie można podsumować otwarcie sezonu Milko Mazury MTB w Pasymiu. Na trasie nie brakowało kibiców, którzy pomimo upału dzielnie dopingowali kolarzy.

- Po miesiącach wyczekiwania piąta jubileuszowa edycja naszego cyklu wystartowała tak, jak planowaliśmy. Na starcie wyścigów stanęło prawie 340 kolarzy a wprowadzone przez nas rozwiązania organizacyjne sprawdziły się.- mówi Arkadiusz Cała, organizator cyklu. - Po świętej inauguracji sezonu w Pasymiu liczymy, że w kolejnych edycjach będzie podobnie.

Tym razem cykl na Mazurach odbył się w formule dwudniowej. Sobota należała do Nickelodeon Race - Liga Szkółek Kolarskich i dystansu FUN.

W niedzielę tradycyjnie zmagania odbyły się na trzech dystansach - PRO - 86 km, Expert - 57,5 km, Hobby - 30 km. Początek rundy prowadził po odcinku asfaltowym , była to rozgrzewka przed nadejściem podjazdów, które porozrywały i rozbiły peleton poszczególnych wyścigów.

Na najdłuższym dystansie do samego końca trwała zagorzała rywalizacja pomiędzy Jarosławem Wołosiukiem z Centrum Rowerowe Olsztyn Team i Piotrem Kryńskim z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Ostatecznie Mistrz Polski w Kolarstwie Górskim Juniorów przegrał zaledwie o sekundę z Jarosławem Wołosiukiem, oddając mu tym samym pierwsze miejsce na podium. Andrzejowi Poczopko z Cryospace Olsztyn przypadło trzecie miejsce.

Tras była w pewnym stopniu bardzo ciężka. Długie odcinki szutrowe, asfaltowe, piasek na podjazdach zrobił swoje - mówi Jarosław Wołosiuk. Tutaj selekcja była naturalna, w piasku nie każdy potrafił się odnaleźć a tempo było bardzo mocne. - dodaje zawodnik Centrum Rowerowe Olsztyn Team.

Również sekundy decydowały o miejscach na podium na dystansie EXPERT. Paweł Ścierski z MŚ Cycling & Dietetyka zajął pierwsze miejsce a Przemysław Baranowski z Bialoblocki ProCoaching drugie. Niecałe trzydzieści sekund później na mecie zameldował się Radomir Chmiel z Michelin Team.

Wśród kobiet na dystansie Expert trasę najszybciej pokonała Kornelija Kertenyte z DVIRATAI - DAISTAT. Drugie miejsce zajeła Annę Kołatka z Cryospace Olsztyn a trzecie Beata Blokowska (AKJ MTB KWIDZYB).

Na najkrótszym dystansie Hobby zwyciężył Rafał Molenda ze Szprychy Giżycko, a za nim przyjechał Tomasz Skalski i Arkadiusz Bińczak z Cyklo Kwidzyń. Najlepszą z pań była Aiste Butautaite (Sprint-Rowery.pl – DSK „Minu“ ), która pokonała Annę Kruszyńską i Annę Kozikowska (PT MAZURY Team Ełk).

Kolejne wyścigi Milko Mazury MTB rozegrane zostaną w najbliższy weekend 1-2 sierpnia w Mrągowie. Zawody to majstersztyk, jeśli chodzi o maratony MTB organizowane w środkowej i północnej Polsce. Nowa trasa o długości 18,6 km i sumie przewyższeń oscylujących w okolicach 440 metrów stanowi o wyzwaniu jakie stoi przed zawodnikami biorącymi udział w tym wyścigu.

Sponsor Tytularny: Milko
Partner strategiczny: Lotto
Partner główny: Expand